czwartek, 26 grudnia 2013

Palmiarnia w Zielonej Górze

Spacerując po Zielonej Górze na pewno dojdziemy do jednego z najbardziej charakterystycznych miejsc tego pięknego miasta - Wzgórza Winnego. To właśnie tutaj możemy znaleźć potwierdzenie tezy, że Zielona Góra kojarzona jest bezpośrednio z kulturą uprawy winorośli i produkcji wina w XIX wieku. Produkcja wina rozpoczęła się tutaj już w roku 1314, niestety w wyniku zmian klimatycznych oraz dużej konkurencji winiarni francuskich trzeba było zrezygnować z produkowania tego wspaniałego trunku.

Dom Winiarza z Palmiarnią w tle
Dom Winiarza z Palmiarnią w tle
Kiedy dojdziemy do podnórza wzgórza i spojrzymy w kierunku, w którym prowadzą schody, naszym oczom ukaże się wspaniały widok. Po prawej i lewej stronie otaczać nas będą winorośla, w które wplecione są romantyczne ławeczki, natomiast na wprost wzgórze zwieńcza popularna Palmiarnia oraz Dom Winiarza z 1818 roku.

Widok na Zieloną Górę z Winnego Wzgórza
Widok na Zieloną Górę z Winnego Wzgórza
Kiedy już dojdziemy na szczyt wzgórza warto zwiedzić wspomnianą palmiarnię. Nie jest to jednak typowa palmiarnia, jaką możemy zobaczyć np. w Poznaniu, mieści się bowiem tu restauracja i kawiarnia dając możliwość zjedzenia smacznego posiłku wśród bujnej roślinności.

Wzgórze Winne
Wzgórze Winne
Znajduje się tu wiele egzotycznych gatunków roślin i zwierząt. Na szczególną uwagę zasługuje olbrzymi daktyl kanaryjski. W budynku znajdują się dwa tarasy widokowe – na 14 i 18 metrach, z których rozpościera się malowniczy widok na całą Zieloną Górę.

Wnętrze Palmiarni
Wnętrze Palmiarni
Wnętrze Palmiarni
Wnętrze Palmiarni
Miejsce to polecamy szczególnie zakochanym parom. Spacer po wzgórzu wśród romantycznych winorośli zakończony kolacją w palmiarni to idealny wręcz pomysł na spędzenie wieczoru.

Wzgórze Winne oraz Palmiarnia znajdują się na planie polecanej przez nas wycieczki, podczas której można zwiedzić całą Zieloną Górę. 
Posted By: Trzymaj Koło

Palmiarnia w Zielonej Górze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy: