poniedziałek, 16 grudnia 2013

Krzywy Las

To bardzo oryginalne miejsce znajduje się w okolicach nowego osiedla wsi Nowe Czarnowo i Elektrowni Dolna Odra w powiecie gryfińskim i mieści się na czerwonym szlaku turystycznym, biegnącym ze Szczecina Klucz do Mieszkowic.
http://pomniki-przyrody.odskok.pl
Myślę, że nikomu nie trzeba tłumaczyć skąd wzięła się nazwa tego miejsca, ale dlaczego te drzewa są tak dziwnie powyginane ? Teorii jest kilka, najbardziej prawdopodobna mówi o tym, iż jest to spowodowane celową działalnością człowieka w latach 30 XX wieku, aby pozyskać drewno do budowy mebli (poręcze foteli), sań, łodzi itp. Drzewa były ścinane w odpowiednim miejscu, a następnie puszczały gałęzie w bok, które z czasem przekształciły się w regularne konary rosnące po łuku.

Zobaczyć tu można aż 300-400 zdeformowanych sosen, które są wygięte pod kątem 90 stopni na wysokości 20 centymetrów. Drzewa nie są bardzo wysokie i sięgają około 11-12 metrów.

Trzeba przyznać, że to niesamowite miejsce robi wrażenie na każdym i z uwagi na swoją oryginalność po prostu trzeba je zobaczyć będą w okolicach Gryfina.
Posted By: Trzymaj Koło

Krzywy Las

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Polecamy: